2017 Yeni Lif Modelleri & Yapımı

2017 Yeni Lif Modelleri & Yapımı

Lifler çeyizimizin sandıklarımızın olmazsa olmaz parçalarından biridir. Her genç kızın çeyizinde mutlaka el örgüsünde olan, el emeği göz nuru dökülen liflerden mutlaka bulunur. Geçmişten günümüze kadar gelmeyi başarmış kullanımına devam edilen birçok örneğin ve modelin yanı sıra yeni moda olmuş örneklerde vardır. Eskiyle yeni örneklerin harmanlanması ile oluşan günümüz modelleri de mevcuttur.

 Lif Modelleri çok fazla çeşit ve modele sahiptir. Tek renk ve desen örülen modeller olduğu gibi birden fazla rengin bir arada kullanıldığı modelli lifler de mevcuttur. Aynı zamanda tüylü iplik seçenekleriyle de örerek farklı bir lif modeli de oluşturabilirsiniz. Son zamanlarda ise yanardöner ebruli iplikler ile örülen liflerde ortaya çıkmıştır. Sizin zevkiniz hangisine yönelik ise o modelleri tercih edebilirsiniz. Aldığınız ipin rengi kadar örgüdeki kalitesi de bir o kadar öneme arz etmektedir. Kaliteli ve yumuşak dokulu ipler ile örülen lifler daha uzun süre kullanılır ve yapılan modeli daha iyi gösterir. Bu yüzden ip seçerken yerinin kaliteli ve pamuklu olmasına dikkat etmenizde önem var. Liflerin şiş kullanılarak örülen modelleri olsa da daha çok tığ işi olanlar tercih edilmektedir. Çünkü tığ işi ile yapabileceğiniz model daha fazladır ve daha çabuk ilerlediği içinde zamandan tasarruf sağlayarak daha sıklıkla tercih edilmektedir. Lifler fazla büyük parçadan oluşmadığı için örmesi oldukça basit ve keyiflidir.

Lif örneklerine her geçen gün yenileri ve değişik tarzları eklenmektedir. 2017 de daha çok çiçek motifleri ve soft modeller ve renkler fazla çeşitlilik içermektedir. Önemli olan sizin işinize uygun lifler yapmak ve tabii ki kullanım alını olan banyolarda şıklık yaratmak. Sizin için seçtiğimiz 2017 de en çok model olarak seçilecek bazı resimleri belirledik. İsterseniz yapılış videolarından yardım alarak modelinizi oluşturabilirsiniz.

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ