Bebek Yeleği Nasıl Örülür

Bebek Yeleği Nasıl Örülür

Günümüzde pek çok bebek yeleği modeli vardır. Hem kız hem de erkek bebekler için farklı örgü modelleri bulunur. Anneler ve ananeler bebeklere yelek örmeye bayılırlar. Zor sayılabilecek örnekler olduğu gibi basit ve sihirli örnekler de modeller arasındadır. Bebek yeleği nasıl örülür diyorsanız kolay modelleri araştırıp işe başlayabilirsiniz. Şiş ile bebek yeleği örülebileceği gibi tığ ile de bebek yelekleri örülebilir.

Bebek Yeleği Örmek İsteyenlere Tavsiyeler

Örmeye başlamadan erkek ve kız bebekler için ayrı ayrı modeller incelenmeli ve uygun olan model seçilmelidir. Bebeklerin hassas yapısı olduğundan kullanılan ipin kalitesi çok önemlidir. Ayrıca tüylenme yapan ipler de tercih edilmemelidir. Erkekler için uygun renkler, mavi, beyaz, sarı, siyah olabilir. Kızlar için ise genelde pembe, mor, beyaz, sarı, lila renkler seçilir.

Model seçerken erkek bebekler için haroşeden oluşan bir yelek örülebilir. Bebek yeleği nasıl örülür diyorsanız düz modellere detaylandırma da yapabilirsiniz. Bir tarafından şerit halinde geçen desenler, yeleği olduğundan daha şık gösterecektir. Düğmeli yelekler yapabileceğiniz gibi fermuarlı yelekler de yapabilirsiniz. Kız bebekler için düz örgü modellerine desenler işleyebilirsiniz. İstediğiniz sınırsız sayıda deseni yeleğin altına ip koyarak tığ ile çekme yöntemi ile işleyebilirsiniz. Kız bebek yeleklerine genelde çiçek, böcek, ev, kız, tavşan, mantar, kiraz, gül, kedi gibi desenler yapılır. Erkek bebeklere ise araba, köpek, tır, top, ev, tavşan, ayıcık, ördek gibi desenler tercih edilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ