Çok Amaçlı Örgü Bebek Battaniyesi Yapımı & Modelleri

Çok Amaçlı Örgü Bebek Battaniyesi Yapımı & Modelleri

Çok Amaçlı Örgü Bebek Battaniyesi Yapımı

 Bebek battaniyesi çeşitleri içerisinde artık giydirilebilen battaniyeler öne çıkmaktadır. Özellikle doğumu kışa denk gelen anneler için çok önemlidir. Hastane için çok fazla dışarı çıkmaları gerekmektedir. Anneler doğuma hazırlanırken hem bebekleri için bir şeyler örmek ister hem de sıkıntı ve stresten örgü örerek kurtulabilirler. Sağlık açısından da el örgüsü tüm ürünler daha kullanışlıdır. Ve uzun yıllar dayanır. Hazır battaniyeler örgülerin verdiği sıcaklığı vermez. Bebeklerimizin her duruma hazırlıklı olması için giyim ve aksesuarlarına giyilebilir bebek battaniyesi de eklenmiştir. Bebeklerimizin minicik ayaklarına ördüğümüz bir patik yapımı ya da bir bere kadar yapımı kolay ve zamanı çok alsa da yinede bu battaniyelerden vazgeçilmez. Mutlaka kendimiz biliyorsak kendimiz yoksa çevremizde yapanlara ördürmeliyiz.

Bebeklerimizi her türlü kötülükten koruruz. İlk zamanlar ne yapsak yanlış yapıyormuş gibi kendimizi eksik hissederiz. İşte soğuktan korurken de bu hislerle davranırız. Kıymetli evlatlarımız için el örgüsü bu battaniyeler onları sıcacık yapacak.
• Battaniyemizin yapılışına 120 ilmek ile başlanıp 2 ters 2 düz örerek 3 parmak genişliği olacak şekilde lastik kısmını yapmalıyız.
• 4 ilmek düz örgü yaptıktan sonra, saç örgüsü kısmı içinde 2 ilmek ters, 12 ilmek düz ve 2 ilmek ters olarak örülüyor.
• 32 ilmek düz ördükten sonra saç örgüsü kısmını yine aynı 2 ters, 12 düz, 2 ters olarak yapmalıyız. Tekrar 32 ilmek düz yapıp saç örgü bölümünü aynı sayılarla örerek ilk sırayı tamamlamalıyız. Arka kısma geçtiğimizde tersleri ters, düzleri düz olarak örmeye devam edip örmeye devam edilmeli. Galerimizde ki örnekleri inceleyiniz. Ve videodaki örneği de dikkate alınız. Örgü dünyası çok geniş bir dünya, o yüzden araştırarak uygun modeli bulunuz. Renk , model ve desenden sonra aşağıdaki bilgilerle istediğiniz modeli verebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ