Dantel Örnekleri 2019

Dantel Örnekleri 2019

Danteller inanılmaz güzel olabilir, ama aynı derecede korkutucu. Küçük ipler, özel malzemeler ve sadece ızgaralar ve noktalar gibi görünen desenler oldukça rahatsız edici ve net belgelerin bulunması zor olabilir.

Bu yazımızda sizlere 2019 yılının en güzel ve en yeni dantel örneklerini paylaşacağız.

Bobin dantel temelde delikler oluşturmak için dikkatlice yerleştirilmiş pimler etrafında çalışılan ayrıntılı bir örgü ve / veya dokuma deseni. Örme, tığ işi, dostluk bilekliklerini düğümlemeyi ya da herhangi bir çeşit tohum boncuk işi yapmayı öğrenmeyi başardıysanız kesinlikle bobin dantel yapabileceksiniz.

İtalya’da 1500’lerde dantel üretimi başladı. Avrupa’ya yayıldıkça ve daha popüler hale geldikçe, kadınların diğer birçok el sanatından daha iyi bir gelir elde etmeleri için bir yol haline geldi.

El dokuması büyük bir endüstri iken, kızların yaklaşık 5 yaşında bir dantel yapma okuluna gitmeye başlaması ve yaklaşık 16 yaşından sonra mezun olana kadar “tamamen üst düzey bir proje” yaptıktan sonra tamamen dantel üzerine odaklanması yaygındı. yaklaşık 1000 bobin dahil. Yaklaşmak için öğleden sonra veya iki saat sürerse, kendinizi kötü hissetmeyin.

Dantel Örnekleri Nasıl İşlenir – OyaSepeti.com

El işi dantel yapımı, sonuçta makine yapımı dantel ile değiştirildi. Eski dantel desenlerinin kitaplarını bulabilirsiniz, ancak bu noktada bu modellere odaklanmıyorum. Nedeni basit – şirketler, şimdi her zanaat eşyası döşeme bölümünü dolduran polyester dantel üretmeye başladıklarında bu kitapların etrafındaydı. Bu şeyi el ile yapma noktasını göremiyorum. Bu kadar çaba gösterecek olursanız, size özel bir şey yapmış gibi görünmelisiniz.

Süreci çok net yapmaya çalıştım, ama en önemli şey, ne yaparsanız yapın, sürekli olarak tüm dantel parçasıyla yapıyorsunuz.

Malzeme ve ekipman:

  • iplik
  • Tığ

Özellikle, başlangıçta, doğal lifler en iyi seçimdir. Ben en çok pamuk tığ iş parçacığı (boyut # 30) seviyorum. Doğal lifler, sentetiklerden daha kolay olmasını istediğiniz şekle girer. İlgili teknikler konusunda rahat olduktan sonra başka şeylerle deney yapmaya başlayabilirsiniz.

Dantel, kullanılan malzemelerle karşılaştırıldığında çok fazla yüzey alanı sağlamaya meyillidir. Bu, ipek gibi daha pahalı, pahalı malzemeler kullanmak için harika bir yer yapar. Ben 2.89US $ için # 30 beyaz pamuklu bir 500 yard skein aldım ve ben ondan yaklaşık 6 metre kare örgü çalışabileceğini tahmin ediyorum. Bu 2 × 3 ayak parçası için (bir gelin peçe gibi) veya birden fazla giysiyi giymek için yeterlidir.

Dantelinizi boyamak istiyorsanız, dokumadan önce ipliği boyamanız en iyisidir. Ölmek lifleri daraltabilir ve az önce bitirdiğiniz hassas dokuyu kötüye kullanır. Onu boyamak ya da ipliği sertleştirecek herhangi bir şey kullanmak istiyorsanız, bunun için sonradan dokuma olsun.

Daha ince iplikler genel olarak kalın ipliklerden daha iyi görünen bir dantel yaptığını keşfettim.

Sıradan bir kıyafet iğnesi harika bir dantel yapar. Ek ipliği, elbise iğnesinin çenelerine sarmak ve ihtiyacınız olduğunda biraz daha fazla iplik açmak için açmak kolaydır. Giysilerim de bulunduğum yerde süper ucuz, bu yüzden projenin bu kısmına yaklaşık 4 dolar harcıyorum.

Dantel Tepsi Örtüsü Modelleri Anlatımlı Videolu Yapılışı | Hobiler …

Dantellerim için sıradan dikiş iğnesi kullanıyorum – teknik olarak etiketlenmiş “satin iğneler” (sahip olduğum için ince ve narin kumaşları takma ihtimali daha azdır). Hiçbir zaman bir dantel projesi başlatmayı düşünmüyorum. eldeki en az 200 pim daha iyi.

Geleneksel dantel yapımcıları dantel yapımı için özel olarak tasarlanmış bir yastık kullanırlar. Çok fazla şey yapıyorum ve genellikle yapmak zorunda olduğumdan daha fazla ekipman toplamaya çalışıyorum. Zaten her tür şey için mantar karoları kullanmaya çok büyük bir adanmışım ve bu bir istisna değil. Özellikle onları beğeniyorum çünkü bir doğrusal dantel çalışırken, kiremitin uzunluğunu çalıştırabilirim, sonra kenarda başka bir kiremit ekleyebilir ve sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam edebilirim.

Yastıklar, gerginliğe yardımcı olmak için yer çekimini kullanma seçeneğine sahiptir. Bu nedenle, yöntemimi kullanıyorsanız, desendeki iş parçacığı döngüsünü önlemek için bobinleri düzenli olarak hafifçe çekmeye fazladan dikkat etmeniz gerekir.

Kağıt Desenleri

Dantellerde kullanılan desenler geleneksel olarak “prickings” olarak adlandırılır. Bunun nedeni, onları pimlerle diktirmenizdir ve bu pin çukurları ev bilgisayar yazıcılarının ortaya çıkmasından önce daha değerli olan desenleri çoğaltmak için kullanılabilir.

Mümkün olduğunca tutarlı bir ızgaraya dayalı desenler oluşturuyorum, böylece farklı kalıplar özel desenler oluşturmak için birleştirilebilir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ