Derya Baykal Dikişsiz Boyunluk Yapımı

Derya Baykal Dikişsiz Boyunluk Yapımı

Derya Baykal Dikişsiz Boyunluk Yapımı

Derya Baykal sayesinde evlerimizin rahatlığında birçok el emeğini öğrenme şansımız oluyor. Ayrıca birçok atık malzememizi de kullanmamızı sağlıyor. Aslında hiç zor olmayan örgü işlerini bize sevdiriyor. Şapka, eldiven, boyunluk ,patik gibi eskiden severek kullandığımız örgüleri yeni modaya uyarlıyor. Bugün yine bu muhteşem fikirlerden biri olan dikişsiz boyunluk yapımını hem görsellerle hem de videolarla paylaşacağız. Daha önceleri her kış bir atkı örme merakı bayanlarda olurdu atkıların yeri tabi her zaman farklı ancak son yıllarda bir boyunluk merakı sardı hepimizi. Tabi Derya Baykal’da bu işe el atmaz mı?  Bize birbirinde güzel örnekler vermeye devam ediyor. Boyunluklar aynı zamanda geniş işlendiğinde başı da saracak kadar kullanışlı olabiliyor. Yakası açık trikoları kapatması açısından da işlevli bir örgü modeli olduğu ortaya çıkıyor. Aslında örgüler sadece bayanlara hitap etmiyor erkek renkleri kullanılarak bu boyunluğu erkeklerde çok rahat kullanabiliyor. Eğer el emeği bir hediye yapmak istiyor ancak fark arıyorsanız işte bu boyunluk modeli tam size göre.

İşte basit bir boyunluk yapımı

Malzemeler; 1,5 ip normal şiş kullanarak 85 ilmek atılıyor. Alttaki ilmekler tek tek alınıp sağdaki şişe alınıyor. Misinalı şiş ile yapılmaktadır. Uzatıldığın da şapkalı bir model havasında kullanılmaktadır. Videoda daha detaylı bilgiler ve püf noktaları bulunmaktadır. Verilen bilgileri dikkate alarak Dikişsiz bir boyunluk yapabilirsiniz.

Bazı örgülerde kesme ve dikme işlemleri yapmak bazen bayanların hoşuna gitmez. Bu yüzden bu boyunluğun hem dikişsiz olması hem de pratik bir şekilde eşinize, kendinize ve çocuğunuza yapabileceğiniz bir model olması avantaj olmaktadır. Boyunluk özellikle kıyafeti tamamlar renkte olursa daha hoş görünmektedir. İsterseniz  örneklere bakabilir ve kendinize uygun modeli seçebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ