Derya Baykal İle Örgü Bebek Yeleği Yapımı

Derya Baykal İle Örgü Bebek Yeleği Yapımı

 Bebek yelekleri asla modası geçmeyen ve her zaman kullanılan örgülerdir. Özellikle çeşit bakımından yetişmemiz hepsini öğrenmemiz çok zordur. Son zamanlarda öyle modeller çıktı ki bayanlar her renk ve desene göre yelek yapabilmektedirler. Bizde bugün Derya Baykal’ın programları sayesinde birçok çeşit karşımıza çıkıyor.

 Derya Baykal’ın programında Nurgün Tezcan‘ ın yaptığı bu harika, kullanışlı ve basit yeleği sizlerle paylaşmak isteriz. Örgü yapmayı tam anlamıyla bilmeyenler dahi bunu denemeliler.
Yapılışı kolay, örgüyü mükemmel derecede iyi bilmeniz bu yeleği örmek için gerekmiyor. Bebek Yelekleri Örgü Modelleri Videolu Anlatımlı ile örgü çeşitleri içerisinde, bu modelleri görünce yapmayanların bile canını istetecek türden. Yaptığı bu anlatımlı modelin yeri gerçekten çok başka kategoride yer almalı. Kesinlikle denenmesi gereken bir model olarak karşımıza çıkmaktadır.  Yapılışı çok basit olan bu bebekler için örgü yelek modeli içerisinde anlatımı da çok önemli. Bir işe baslarken basit olabilir ancak onu nasıl anlattığınızda önemli. İşte bu yüzden video ve görsellerimizi dikkatli inceleyerek işe başlayabilirsiniz. İsterseniz bu videodaki model gibi kız çocuklarınıza ya da renk ve ilmek sayısını artırarak erkek çocuklarınız için yapabilirsiniz.

Her model başlı başına emektir. Gerçekten hem zaman hem emek harcanan örgü işlerinde doğru model, renk ve malzeme bulunduğunda örgü zevkle yapılan bir hobidir. Ve biten örgünüzü çocuğunuzun üzerinde görmek farklı bir haz yaşatır.

YAPILIŞI :
37 ilmek atılır ve 34 sıra örülür .
14 haraşo, 18 lastik ve 5 haraşo örgü diye ayrılır 5 diş haraşodan sonra kol bölümünden 8 ilmek artırılır. Lastik sırasından itibaren takip ederek 21 sıra örülür. Yakadan dikkatli bir şekilde 10 -5-3 sıra ile kesilir. Şişinizde 5 lastik 22 haraşo kalmalıdır. Daha sonra diğer ön yapılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ