El İşi Örgü Sepet Modelleri & Yapılışı

El İşi Örgü Sepet Modelleri & Yapılışı

Yeni moda sepetler ; mutfakta bölümde  ,banyonuzda , çalışma odalarında dağınıklıkları bir araya getirmemizi sağlayan evimizin gizleme bölümüdür. Ev dekorasyonunda kullanılan örgü sepetler evlere şıklık katarak örgü ile zamanlarını değerlendirmek isteyen hanımlar için oldukça cazip bir öneri. Örgü sepet modelleri yapımı oldukça kolay, basit ve boş zamanını değerlendirmek isteyenler için zevkle yapabilecekleri uğraştır.  Evinizde kullandığınız geri dönüşüm ürünlerinden yapabilirsiniz. Şişeden, plastik kutulardan, çay kutusunu kullanarak rahatlıkla yapabileceğiniz,  maliyeti oldukça az ve kullanım yerleri fazladır.

Farklı modelden oluşan ipler ve tığa ihtiyacınız var. Tığa zincirler çekerek modelin orta kısmında başlanır. On zincirden az olmayacak şekilde iki uç birleştirilerek tığı başlama noktasına batırılır. Tığa ip dolayarak yuvarlak daire oluşturmalıyız. Dairenin etrafı sık iğne modeli yöntemiyle doldurulur. Yuvarlak parçanın kenar kısımlarından ilmek alarak doldurma işlemiyle sepetin yan kısımları örülmüş ve oluşturulmuş olur. Sepetimizin sert olabilmesi için rahatlıkla her yer de bulabileceğiniz çiçek tutkalı malzemesinden alıp ölçüsü 1 bardak su ve 1 bardak tutkalı karıştırarak yaptığımız sepeti karışımın içine koyarak her yerine yediriyoruz bu iş için ayırdığımız kaba düzgün bir şekilde örgüyü oturtarak kurumasını beklenir.  Ve sepetimiz kuruduktan sonra istenilen alanda kullanıma hazır

Evinizde ki malzemelerle kolaylıkla ve rahatlıkla yapabileceğiniz hem de kalan malzemeleri değerlendirebileceğiniz bir hobi. Yaptığınız sepetleri banyonuzda havlular için, kirli kıyafetleriniz toparlamak için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Mutfakta ise kullanım alanı çoktur örneğin; peçetelik, ekmeklik, yatak odanızda ise takılarınızı koyabileceğiniz bir toplama aracıdır. Bu ve buna benzer şeyler çok hoş durur. Farklılık yaratma isteyenlerin denemesi gerekir. Arzu ederseniz galerimizde göz atın ve örnek videomuzu izleyin. Zamanınızı faydalı ve etkin değerlendirmenizi sağlayacaktır.

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ