El Örgüsü Çorap Modelleri & Yapılışı

El Örgüsü Çorap Modelleri & Yapılışı

Örgüye olan tutkumuz çok eski zamanlara ve insanlara dayanmaktadır. Anneannelerimizden, babaannelerimizden bizlere hatıra kalan birçok değerli parça bulunmaktadır. Her genç kızın çeyizinde mutlaka önceki büyüklerinden ulaşmış bir parça mutlaka bulunmaktadır. Bizim için çeyizi oluşturan dantel yapma, örgü örme vazgeçilmez bir gelenektir.

Oyalı yazmalarımızdan, el örgüsü patiklerimize, çoraplarımızdan ev dekoruna bunlardan sadece yapılan birkaç örnektir. El örgüsüne olan hevesimiz yıllar geçtikçe hiç azalmamış halen günümüzde de en güzel örneklerle devam etmektedir. Her ne kadar dantel işlemenin, örgünün modası geçti gibi söylentiler olmuş olsa da el emeği, göz nuru dökülen ürünler günümüzde yeniden canlanmış ve eski değerine yeniden kavuşmuştur.

El emeği, göz nuru parçalarımızdan biri de örgü ile örülen muhteşem sıcak tutan çoraplar, patiklerdir. Soğuk kış günlerinde kullanmak için en uygun çoraplardır. Her kızın çeyizinde mutlaka birkaç parça da olsa el örgüsü ile yapılan patiklerden, çoraplarda olması gerekir.

  El örgüsü çorap modelleri çok fazla çeşit ve model söz konusudur. Eski büyüklerimizden kalma beş şiş tekniğiyle örülmüş çorap modelleri vardır. Süsleme motifleri çiçekler, motifler, işlenerek tamamlanabilir. Bu modeller eskilerden günümüze gelmeyi zorda olsa başarmıştır. Eski modaları sevenler için bu çoraplar çok kullanışlı ve rahat olacaktır.

İsterseniz normal çoraptan çizme modeline kadar çok çeşitli örgülere imza atabilirsiniz. İp ve şişi eline alan ve bu konuda istekli olanlar mutlaka model öğrenip örebilirler. İster düğme ile süsleyin, boncuk, ponpon gibi sayısız deneme yaparak aradığınız modeli bulabilirsiniz. Sizin için çok farklı örgü modellerini bir araya getirdik. Yardımcı olacak olan videolardan izleyebilir nasıl yapıldığını kavrayabilirsiniz. Kolay gelsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ