Kolay Örgü Nihale Nasıl Yapılır ?

Kolay Örgü Nihale Nasıl Yapılır ?

Mutfaklarımızın olmazsa olmazı,  vazgeçilmez üyelerinden biri de nihalelerdir. Mutfağımızın vazgeçilmez üyesi nihaleler sayesinde ahşap alanlardaki lekelenmeleri engelliyor. Cam alanlar patlamasını önlüyor. Isıya karşı koruma sağladığı içinde tüm evlerde mutlaka olmalıdır. Nihalelerin hazır olarak satılanları olduğu gibi yeni moda olmuş örgü nihaleler de mutfağımıza değişik bir hava katıyor. Isıya karşı korunma sağlamak ve lekelenmeleri önlemek için örgüden yapılmış nihaleleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca servislerinize ve mutfağınıza da farklılık katmış olursunuz.

Sıcak çaydanlıkların masamıza, tezgâhımıza veya sehpamıza zarar vermesini önleyen nihaleler mutfaklarımızın da en başta gelen araç gereçlerinden biri olmuştur. Sıcaktan korusun düşüncesiyle gelişi güzel araçlar kullanmıyoruz. Daha şık ve gösterişli olmasına da mutfağına özen gösteren bayanlar dikkat ediyor. Biz kadınlar evimizin hemen hemen her alanın süs ve şıklığa dikkat ettiğimiz gibi nihaleler de buna oldukça fazla özen göstermeliyiz. Piyasa da birçok farklı model de ve desende nihaleler vardır. Ancak yeni moda olmuş örgüden yapılma nihaleler de oldukça kullanışlıdır. Şık ve gösterişli birer mutfak aracı olmaya çoktan aday olmuş olan nihalelerde tercih edilmektedir. Mutfaklarınız renklendirecek ve daha farklı görünümlü nihaleler ortaya çıkmıştır.

   Örgü nihale modelleri birbirinde şık ve gösterişli modelleriyle göz doldurmaktadır. Değişik desenlerde tasarlayarak, örerek daha şık olabilir. Mesela çiçek figürünü kullanarak çok gösterişli nihaleler elde edebilirsiniz. Sizin tercihinize göre ister kare, ister yuvarlak tarzda, isterseniz oval şekilde örebilirisiniz. Bu tamamen sizin arzunuza bağlıdır. Tek renkle örebileceğiniz gibi birden fazla rengi bir arada kullanarak istediğiniz modeli de ekleyerek yapabilirsiniz. Düz bir şekilde örerek daha sonra üstünü istediğiniz motifler ile süsleyebilirsiniz.  Mutfağınızın havasına, ortamına uyumlu olacak rengi seçerseniz daha iyi olacaktır.

Sizin için seçtiğimiz modellerimizi inceleyebilir ve video örneğimizi izleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ