Kolay Örümcek Şal Örgüsü Nasıl Yapılır ? Örnekleri ve Anlatımı

Kolay Örümcek Şal Örgüsü Nasıl Yapılır ? Örnekleri ve Anlatımı

Kolay Örümcek Şal Örgüsü detaylı yapım aşamaları

Bu şalı istediğiniz renkte örebilirsiniz. Eğer simli iple örerseniz özel günlerinizde elinizin altında abiye şal olarak da kullanabilirsiniz. Şal bazen kıyafetlerin olmasa olmazıdır. Kışın kısa mesafe yerlerde kurtarıcı olarak kullanılır. O zaman bu beyaz, şık örgü şal örneği nasıl yapılır, nasıl örülür ona anlatalım.

ŞAL ÖRGÜSÜ YAPIMI

1 zincir çekilir. Tığ üzerindeki ilmek uzatılarak örümcek için hazırlanır. Tığ üzerine iplik dolanarak uzatılan ilmeğin içinden 1 ilmek çıkarırız.

Tığı, ilmeğin yanındaki ipliğin içinden geçirmeliyiz, 1 sık iğne yapılmalıdır. Tığı, ipliğin içinden geçirerek, 1 ilmek alırız. Tığ üzerindeki 2 ilmek beraber alarak 1 sık iğne yapıyoruz. Tığ üzerindeki ilmeği uzatıyoruz. Tekrar aynı işlemleri yapıyoruz. Sıra boyunca aynı şekilde örümcek yapılır. 8 adet örümcekle bu çalı hazırlanır. 2.sıraya geçerken 2 adet örümcek ilmeği atlayarak 2. sık iğnenin bir tarafındaki örümcek ilmeğine sık iğne yapılır. 2. örümcek ilmeğine geçilerek aynı şekilde 1 sık iğne yaparız. Tığ üzerindeki ilmek uzatılarak 1. sırada yapılan işlemleri tekrar etmeliyiz. 2 adet örümcek ilmeği yaparak, alt sıradaki 2 örümcek ilmeği atlamalıyız, 2.sık iğnenin iki tarafına 1’er sık iğne yapılarak örümcek oluşturmalıyız.

Kısaca özetleyecek olursak; 80 adet örümcek yapılır. Daha sonra 2 adet örümcek daha yaparak 3. örümceğin göbeğine dolamadan batıp tekrar örümcek yapılır. Bu işlemin sonucunda kare bir şekil elde etmiş oluruz. Toplamda 80 kare olacak şekilde aynı işlemle örüyoruz. Her sırada 1 kare azaltarak ve 1 adet kare kalana kadar devam ediyoruz. Böylece üçgeni elde etmiş oluyoruz. 2 tarafına püskül yaparak omuza gelen kısmını tığlanır ve çiçek motifi yapabilir. Aynı şekilde işlemlere devam edebilirsiniz. Örnekler için galerimizi inceleyin.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ