Örgü Kitap Ayracı Modelleri & Anlatımı

Örgü Kitap Ayracı Modelleri & Anlatımı

Tığ işi ile yapılan sayısız model ve çeşit mevcuttur. Her geçen günde bu modellere farklı ve  yenileri eklenmektedir. Eskiden günümüze kadar gelmiş olan tığ işi ürünler olduğu gibi günümüzde de bu geçmişten gelen modellere yeni, farklı, değişik tığ işi ürünler ortaya çıkmıştır. Tığ işi ile yapılan örgüler özelikle de şiş örgüsü bilmeyen bayanlara kolaylık ve rahatlık sağlamaktadır.

Tığ işi parçalar çeyiz sandıklarımızın baş tacı olduğu gibi değişik giyim sektöründe, ev aksesuarlarında ve daha birçok alanda kullanılmakta ve tercih edilmektedir.

Tığ işi ile yapılmış kitap ayraçları son zamanların en gözde uğraşlarından biridir. Birine kitap mı hediye etmeyi düşünüyorsunuz?  Kendini özel hissetsin istersiniz misiniz? İçine el emeği, göz nurunuz ile yapılmış bir kitap ayracı yapmaya ne dersiniz? Birbirinden hoş ve farklı kitap ayraçları yapılmaktadır. Hazır kitap ayraçları satılsa da hiçbir zaman el emeğinin sindiği  bir parçanın yerini tutmayacaktır. Sizde eğer isterseniz kendiniz evinizde kitap ayracınızı kendiniz  için tasarlayıp rahatlıkla yapabilirsiniz.

 Tığ işi kitap ayracı  yapmak çok kolay ve eğlencelidir. Küçük parçadan oluştuğu için sizde kısa sürede rahatlıkla kendiniz yapabilirsiniz. Çok farklı ve değişik modelleri vardır. Tığ işi ile yapılmış çiçekler, yapraklar, gül motifli ayraçlar en moda olan modeller arasında yer almaktadır. Renkli ipler kullanarak birbirinden şık kitap ayraçları yapabilir. Düz bir şekilde istediğiniz parmak kalınlığında ördüğünüz örgüyü kitap boyu olana kadar devam ettiriniz. Daha sonra ise üzerine istediğiniz figürü, deseni yerleştirebilirsiniz. Pul, inci, boncuk, kurdele gibi malzemeleri kullanarak tasarımınızı renklendirebilirsiniz.

Nasıl modelde diye sorarsanız sizin için hazırladığımız kitap ayracı model galerimizi inceleyebilirsiniz. Yapılışı anlatan videomuzdan yaralanabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ