Örgüye Nasıl Başlanır? Örgüye Yeni Başlayanlara Tavsiyeler

Örgüye Nasıl Başlanır? Örgüye Yeni Başlayanlara Tavsiyeler

Örgüye başlamak için istekli olmak gerekir. Boş vaktim yok diye düşünmeyin, televizyon izlerken veya biriyle sohbet ederken de örebilirsiniz. Örgüye nasıl başlanır diyorsanız etrafınızda örgü ören birinden yardım almanız daha kolay öğrenmenizi sağlar. Yardım alacağınız birisi yoksa internetteki videolardan basit örgü modellerini izleyerek örme işini kavrayabilirsiniz. Örgüye nasıl başlanır soruyorsanız öncelikle zincir çekmeyi öğrenmelisiniz. Çünkü diğer modeller genelde bunun üzerine inşa edilir. Örgü örerken sabırlı olmalısınız. Örme işini bitirip, kendi el emeğiniz olan bir ürün ortaya koymak kolay değildir. Daha sonra örgüye iyice alıştığınızda bakmadan örmeniz bile mümkün olacaktır.

Zincir Örme Tekniği

1-

2-

Örgüye Yeni Başlayanlara Tavsiyeler

Örgü örmeye güzel iç açıcı bir renkte ip alarak ve ona uygun bir şiş alarak başlayabilirsiniz. Şiş ile örgüye başlamak isteyenler ilmek oluşturmayı ve ona batabilmeyi öğrenmeliler. Öğrendikten sonra ilk ipiniz biraz kalın olsun. Çünkü her insan ürününü hemen bitirip görmek ister. Kalın bir ip aldığınızda da örme işini çabuk bitirebilirsiniz. İlk olarak haroşe ve düz örgü modellerinden başlayın. Bunlar ile çeşitli modelleri kendiniz bile üretebilirsiniz.

Zincir çekmek ile işe başlamak tığ ile örecekler içindir. Tığ ile kolay modeller de bulunduğu için zincir çekmeyi öğrenerek de örgüye başlanabilir. Arzu ederseniz tığ ile trabzan örgü modelini öğrenebilirsiniz. Trabzan örgü tekniği tığ işinin en basit tekniği diyebiliriz. İkili ve üçlü trabzan tekniği ile çok farklı ürünler ortaya koyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ