Tığ İşi Kolay Yelek Yapılışı

Tığ İşi Kolay Yelek Yapılışı

Kışın girmesiyle örgü işleri de hız kazandı. Hem günlük hayatınızda hem de kıyafet kombileri de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dilerseniz çeyizlerinize de örüp koyabilmeniz için tığ ile kolay yelek nasıl yapılır sizlere görseller ve videolarla anlatıyor olacağız.

Yeleklerde de yazlık ve kışlık kullanım durum vardır. Buna göre kullanılan ipler yazlık veya kışlık olabilmektedir. Yelekler kullandığınız ipe göre yazlık ya da kışlık olarak ayrılabilmekte. Yapılışını anlatacağımız model ve örnekler dört mevsim diye tabir edilen ideal ve sezonluk yeleklerdir. Kışın bir boğazlı badi ile, yazları bir gömlek veya bluz ile şık kombinler yapabilirsiniz.

Öyle modeller yapılıyor ki insan bazen hazır dikim mi? diye düşünüyor. Yerine göre kullanıldığında yelekler inanılmaz sıcak tutan ve kıyafetimize farklı hava katan parçalardır. Üreticiler artık çok yumuşak kullanışlı düz örgü bile yapsanız kendinden modelli iplerle çok tarz yelek, ceket ve ya elbiseler bile örülebilmektedir. Önemli olan model bulmak ya da örnekteki modeli doğru uygulamaktır. Zamanınızı çeşitlendirecek hobilerden olan örgü örmek bu soğuk günlerde sizi de oyalar.Şimdi yapımı hakkında biraz bilgi verelim ancak video ve görsellerimizi de inceleyin. Karar vermenize yardımcı olur.

Öncelikle istediğimiz kadar zincir çekebilirsiniz.

Bir tırabzan iki zincir aynı deliğe yine tırabzan 2 zincir 2 delik öteye batırarak örüyoruz ve bu şekilde devam ederek 4 sıra oluşturuyoruz. 5. sırada modelimizi dökmeye başlıyoruz. Önler için 5 tane alttaki V modelinden yapılarak, 6 zincir çekip 2. V nin üzerine batıyoruz modele bu şekilde başlanmaktadır. Modelin devamıyla birlikte daha detaylı bilgileri izleyebilirsiniz.

Bundan sonrası içinde yine baştan alarak üst üste modeli örmeye ve oluşturmaya devam ediyoruz.
Dilerseniz aynı örneği kısa örerek bolero yapabilirsiniz.  Bu şekilde elinizde kalanları da değerlendirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ